فروش صفحه اصطکاکی چرخ وفرمان

چرخ و فرمان یکی از مهم ترین بخش های یک خودرو می باشند که از اجزا مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام از آنها دارای ویژگی و کاربرد مخصوص به خود می باشد. یکی از بخش های مهم در این دو قسمت مهم ماشین مربوط به صفحه آنها می باشد که در این مطلب قصد داریم به بررسی صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان بپردازیم پس اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید ما را تا انتها دنبال کنید.

صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان چیست

صفحه های اصطکاکی این قابلیت را دارا می باشند که نیروی دو سطح را بر روی یکدیگر لغزش دهند که در قسمت های مختلف خودرو از جمله گیربکس و چرخ و فرمان کارایی دارند که البته ویژگی هر کدام متفاوت است. امروزه صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان در خودروهای روز و پیشرفته نصب می گردد که سبب بهبود عملکرد هر دو بخش می شود که قطعا عملکرد خوب چرخ و فرمان تاثیر مستقیم بر بهبود کیفیت کلی یک خودرو می گذارد و در نتیجه باعث راحتی راننده هنگام استفاده از وسیله نقلیه خواهد شد.

در ساخت و تولید صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان به مبحث اصطکاک توجه ویژه ای می شود زیرا یکی از اصلی ترین مزیت در این نوع صفحه ها مربوط به همین موضوع می باشد پس باید مورد توجه تولید کنندگان قرار بگیرد تا بهترین محصول تولید و روانه بازار گردد. از دیگر نکات مهم در زمینه صفحه های اصطکاکی باید به سایش و ضخامت آنها اشاره کنیم که این دو مورد نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و عمده ایراد و خرابی های موجود در این صفحات مربوط به همین دو مسئله می باشد.

برخی از خصوصیات و ویژگی های صفحه اصطکاکی

خب همانطور که میدانید صفحات مختلفی توسط برندهای گوناگون تولید می شوند که هر کدام دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشند که یکی از مهم ترین آنها بدون شک صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان می باشد که دارای مزایا گوناگونی می باشد که در زیر به بررسی برخی از آنها پرداخته ایم.

سایش و ضخامت

در بالا نیز اشاره کردیم که سایش و ضخامت یکی از مهم ترین ویژگی در صفحه اصطکاکی می باشد. سایش در واقع همان فرایش ایجاد شده از تماس یک سطح با سطح دیگر می باشد که این فرایند در اثر تماس مکانیکی دو سطح با یکدیگر به وجود می آید و معمولا صفحه های اصطکاکی با کیفیت دارای یک نرخ سایش مناسب می باشند که این مورد در دیرتر خراب شدن آنها تاثیر مستقیم خواهد داشت.

انتقال حرارت

یکی دیگر از ویژگی مهم صفحات اصطکاکی که در بخش های مختلف از جمله چرخ و فرمان و گیربکس نقش بسیار مهمی را ایفا می کند خاصیت انتقال حرارت این صفحه ها می باشد که سبب انتقال گرما یا تبادل انرژی گرمایی میان دو یا چند بخش از خودرو می شود و تاثیر خوبی در کارایی خودرو خواهد گذاشت. از دیگر ویژگی صفحه اصطکاکی می توانیم به مواردی همچون مقاومت در برابر خوردگی به همراه پایداری اصطکاک اشاره کنیم.

خرید صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان

چرخ و فرمان یکی از مهم ترین بخش های یک خودرو می باشند که تاثیر زیادی در امنیت و ایمنی آن دارد پس در تعمیر و خرید قطعات مختلف آن باید نهایت دقت را داشته باشید تا دچار مشکلات و خسارات جبران ناپذیری نگردید.
یکی از این قطعات مهم مربوط به صفحه اصطکاکی چرخ و فرمان می باشد که انواع مختلفی از آن چه تولید داخل کشور و چه برند های مختلف خارجی در بازار موجود می باشد که کیفیت آنها با یکدیگر متفاوت بوده و شما هنگام خرید باید با توجه به نوع خودرو خود بهترین گزینه را انتخاب و در نهایت خریداری کنید. توصیه ما به شما در هنگام خرید این محصول این است که به هیچ عنوان از مارک های متفرقه که مرغوبیت پایینی دارند استفاده نکنید و می توانید طبق دستورعمل های موجود در دفترچه راهنما خودرو و یا مشورت از یک متخصص اقدام به خرید این صفحات نمایید.

سخن پایانی

با توجه به مطلب فوق شما با یکی از پراستفاده ترین و مهم ترین صفحات مربوط به چرخ و فرمان آشنا شده اید که معروف به صفحه اصطکاکی می باشد.  طبق کارایی و ویژگی هایی که برای آن نوشتیم قطعا با اهمیت این قطعه در سیستم چرخ و فرمان اتومبیل کاملا آشنا شده اید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *