فروشگاه ایمپلر در تهران

فروشگاه ایمپلر یکی از مکانهایی است .که در آن می توان انواع ایمپلر را تهیه کرد. ایمپلرها تاثیر زیادی روی صنایع مختلف بهویژه صنایعی که با سیالات و مایعات سروکار دارند، میگذارند. اگر می‌خواهید درمورد ایمپلر و انواع آن اطلاعات‌ زیادی به دست آورید،.تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ایمپلر چیست؟

از ایمپلر برای بالا بردن فشار سیالات موجود در لوله استفاده می‌شود. همچنین برای افزایش نیروی تولیدشده و تخلیه کانال از جامدات و سیالات دیگر در پمپ آب نیز قابل استفاده است. ایمپلرها اکثرا از موادی چون آهن، آلومینیوم، برنز، پلاستیک و یا فولاد تولید می‌شوند.

انواع ایمپلرها

ایمپلرها با توجه به کاربردشان انواع مختلفی دارند و در فروشگاه ایمپلر موجود هستند. با انواع آن در زیر آشنا شوید:
الف ایمپلر باز
ایمپلر باز که از نامش پیداست، دارای پروانه‌ای با پره‌های باز است و هر دو طرف آن باز و بدون محافظ است؛ به همین دلیل این ایمپلر کمی ضعیف‌تر از بقیه ایمپلرهاست. این ایمپلر سیالات داخل آب را تصفیه کرده و از کانال تخلیه می‌کند. ایمپلر باز در پمپ‌های کوچک و ارزان قیمت به علت کاربرد حساسی که دارد، کار نمی‌کند. این ایمپلر برخلاف ایمپلر بسته جامد را نیز کنترل نمایند. نگهداری و تمیز کردن ایمپلر باز بسیار راحت و آسان است. چون پره‌ها و قطعات‌ آن از بیرون دیده می‌شوند.

ب ایمپلر نیمه باز

ایمپلر نیمه باز دارای یک پشتی در یک طرف پمپ است که مقاومتی را در ایمپلر ایجاد می‌کند. این ایمپلر با توجه به نامش میانه ایمپلر باز و بسته است. یعنی پره‌های آن از یک ‌طرف باز است. این ایمپلر مواد جامد نرم را کنترل کرده و اکثرا در پمپ‌های متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این ایمپلر فاصله
پره‌های پروانه باید کم باشد.

پ ایمپلر بسته
تفاوت این ایمپلر با دیگر ایمپلرها در بسته بودن هر دو طرف آن است. و به این دلیل با بیشترین مقاومت کار می‌کند. این ایمپلر با وجود کاربرد حساس و پره‌های کم فاصلهای که دارد، گران قیمت و با ارزش است. ایمپلر بسته مواد مایع تمیز را کنترل می‌کند. و برای این‌که از ورود و خروج جامدات در کانال جلوگیری می‌کن.، از محبوبیت و ارزش زیادی برخوردار است. ایمپلر بسته طراحی ظریفی دارد. پس قیمت آن در مقایسه با دیگر ایمپلرها بالا است.
ت ایمپلرگرداب
ایمپلر گرداب مانند ایمپلر نیمه باز بوده و در کانال‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. ایمپلر گرداب با توجه به کاربرد متفاوتی که با دیگر ایمپلرها دارد، فضای زیادی را اشغال می‌کند.

ث ایمپلر برش

ایمپلر برش برای کنترل مواد جامد استفاده می‌شود. پره‌های ایمپلر برش به شکل قیچی‌ و با لبه‌های تیغ مانند هستند. این نوع ایمپلر توانایی خردکردن مواد جامد را دارد. از این ایمپلر در کنترل زباله ها و پمپاژ کردن فاضلاب‌های کانال‌ها استفاده می‌شود.

قطر ایمپلر
انتخاب صحیح قطر پروانه‌ها به دلیل کاربردشان در بازار و صنایع مختلف بسیار مهم و حیاتی است. و تاًثیر بسزایی در کانال‌ها دارد. پروانه‌های مورد استفاده در هر ایمپلر با توجه به کاربردشان، قطر‌های مشخصی داشته. و قطر پره‌های هر ایمپلر را می‌توان اصلاح و تغییر داد تا با محیط و محل کار سازگار باشد. هرچه پره‌های ایمپلر زیاد باشد، فاصله هر پره با دیگری نیز بیشتر می‌شود. و به این صورت بر عملکرد ایمپلر نیز تاثیر خود را می‌گذارد؛ در نتیجه در ساخت پره‌ها محدودیتی وجود دارد.

کاربردهای ایمپلرها

در خرید ایمپلرها در فروشگاه ایمپلر، باید تفاوت‌ها و کاربرد انواع آنها را بدانید:

1 پروانه ایمپلر بسته بلند:
استفاده درپمپاژ آب و مایعات با فشار بالا

2 ایمپلر پروانه ورتکس:
مورد استفاده برای مواد چسبناک و مایع‌های زائد

3 ایمپلر پیچی سانتریفیوژی:
برای پمپاژ روغن و دیگر مایعات چسبناک تولید می‌شود.

4 ایمپلر باز:
مورد استفاده برای پمپاژ آب با حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5 یمپلر با تیغه برنده یا گرداب:
برای خرد کردن جامدات به بخش‌های کوچک

6 ایمپلر بسته:
قابل استفاده برای پمپاژ فاضلاب و زباله‌ها

7 ایمپلربا پره‌های جریان مخلوط:
برای استفاده پمپاژ آب با حجم بالا

8 پروانه ایمپلرهای نیمه باز:
مورد استفاده برای زباله و ضایعات

9 پروانه پمپ آبی فشرده:
برای مایعات قابل اشتعال قابل استفاده است.

سخن پایانی

ایمپلرها در جنس‌ها و انواع مختلفی که دارند، در همه کانال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ایمپلرها با انرژی‌که تولید می‌کنند. میتوانند فشار را در کانال‌ها به حداکثر برسانند.
برای کسب اطلاعات درباره خرید و یا فروش ایمپلر‌های مرغوب و با کیفیت، همراه با قیمت‌های مناسب و ارزان به قسمت فروشگاه ایمپلر در این مجموعه مراجعه کنید.
کیهان یدک قدیمی ترین فروشگاه تامین و تهیه انواع ایمپلر های دریایی در تهران می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *